Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Gateway, iki farklı ağ veya cihaz arasında bir köprü görevi gören bir ağ donanımı veya yazılımıdır. Gateway, verilerin farklı ağ protokollerinden geçmesine izin verir ve protokol dönüştürmesi yapar. İki farklı ağ arasında geçiş yaparken, ağ katmanındaki verileri filtreleyerek ve yönlendirerek belirli bir güvenlik seviyesi sağlar.

Gateway, ağda trafik akışını kontrol etmek, ağ trafiğini yönlendirmek ve farklı ağlar arasında veri alışverişini yönetmek için kullanılır. Ayrıca, internete bağlanmak için kullanılan bir modem veya yönlendirici de bir gateway olarak adlandırılabilir. Gateway, farklı ağlar arasında bağlantı sağlayarak, internete erişim ve farklı ağların güvenli bir şekilde birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam