Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

GPT-3 (Generative Pre-trained Transformer 3), OpenAI tarafından geliştirilen bir dil modelidir. GPT-3, doğal dil işleme ve makine öğrenimi teknolojilerinin son derece gelişmiş bir örneğidir ve insan benzeri dil üretme kabiliyetine sahiptir.

GPT-3, büyük miktarda metin verilerinin kullanılarak önceden eğitilmiş bir modeldir. Bu model, bir metin parçasını verildiğinde, bir sonraki kelimeyi tahmin etme veya tam bir cümle veya paragraf oluşturma yeteneğine sahiptir. GPT-3, birçok farklı dilde çalışabilen ve birden fazla görevi yerine getirebilen çok yönlü bir modeldir. Bu nedenle, GPT-3, doğal dil işleme alanında bir devrim olarak kabul edilir.

GPT-3, chatbotlar, dil çevirisi, metin tamamlama, yazı yazma yardımcısı ve daha pek çok uygulamada kullanılabilir. GPT-3, hali hazırda birçok farklı endüstride ve uygulamada kullanılmaktadır ve doğal dil işleme teknolojilerinin gelişmesinde önemli bir adım olarak kabul edilmektedir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam