Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

iCloud, Apple Inc. tarafından sunulan bir bulut bilişim ve depolama hizmetidir. iCloud, Apple kullanıcılarının çeşitli dijital içeriklerini (fotoğraflar, videolar, belgeler, müzikler, kişiler, takvimler, notlar vb.) Apple’ın sunucularında saklamalarına ve bu içeriklere farklı Apple cihazlarından (iPhone, iPad, Mac, Apple Watch, iPod Touch vb.) erişmelerine olanak tanır. iCloud, cihazlar arasında senkronizasyon sağlayarak kullanıcılara tutarlı bir deneyim sunar.

iCloud’un kullanıcılar için önemli bir avantajı, Apple cihazları arasında sorunsuz senkronizasyon sağlamasıdır. Örneğin, bir fotoğrafı iPhone’dan çektiğinizde, bu fotoğraf otomatik olarak diğer Apple cihazlarınıza da yüklenir. Böylece içerikleriniz her zaman güncel ve erişilebilir olur.

iCloud ayrıca verilerin güvenliğine de önem verir ve güçlü şifreleme teknolojileri kullanır. Bu sayede kullanıcıların verileri güvende tutulur. iCloud, kullanıcıların belirli bir depolama alanı miktarı için ücret ödemelerini gerektirir ve kullanıcılara farklı depolama planları sunar.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam