Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

İnsansız hava araçları (İHA), insansız ve uzaktan kontrol edilen bir hava aracıdır. İHA’lar, insana gerek kalmadan keşif, gözetleme, ulaştırma, tarım, arama-kurtarma, güvenlik, çevre izleme, film ve fotoğraf çekimi, bilimsel araştırmalar gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

İHA’lar, farklı boyutlarda ve amaçlara göre tasarlanmıştır. Bazıları, küçük insansız hava araçları (KİHA) olarak adlandırılan cep boyutundaki cihazlardan, büyük insansız hava araçlarına (BİHA) kadar çeşitlilik gösterir. İHA’lar, helikopter, uçak, multikopter, pervaneli, süzülme tipi vb. farklı tasarımlarda yapılabilir.

İHA’lar, GPS, kameralar, lazer sensörler, radarlar ve diğer sensörler gibi çeşitli teknolojileri kullanarak çevresini algılar ve bunları veri olarak toplar. Bu veriler, analiz edilerek uçuş sırasında karar verme ve otomatik uçuş kontrolü gibi işlevleri gerçekleştirmek için kullanılır.

İHA’lar, insana zarar vermeden tehlikeli, zorlu veya erişilemeyen alanlarda görevleri üstlenebilirler. Ancak, İHA’ların güvenlik, gizlilik, yasal ve etik sorunları da bulunmaktadır ve bu nedenle bu teknolojinin gelişmesiyle birlikte, çeşitli düzenleyici kurumlar tarafından yönetilmeleri gerekmektedir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam