Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

İK, “İnsan Kaynakları” kelimelerinin kısaltmasıdır ve bir organizasyonun insan kaynakları yönetiminden sorumlu olan bölümüdür. İK bölümü, işe alım, eğitim, performans yönetimi, ücretlendirme, personel politikaları ve diğer insan kaynakları konularını yönetir.

İK bölümü, bir organizasyondaki çalışanların yönetiminden sorumlu olur ve şirketin en değerli varlıklarından biri olarak görülen insan kaynaklarının etkin bir şekilde yönetilmesine yardımcı olur. İK bölümü, işe alım sürecinde uygun adayları seçerek, yeni çalışanları işe alır ve mevcut çalışanların eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını belirler. Ayrıca, performans yönetimi sürecini yönetir ve çalışanların performansını değerlendirir.

Ücretlendirme, maaş, prim, yan haklar ve diğer ödemelerin yönetimini de İK bölümü yapar. Personel politikaları, çalışma saatleri, izinler, sağlık ve güvenlik konuları gibi diğer insan kaynakları konularında da İK bölümü yönetim yapar.

İK bölümü, çalışanların motivasyonunu ve bağlılığını artırmaya çalışırken, iş verimliliğini ve karlılığı da artırmayı hedefler. İK bölümü ayrıca, organizasyonun değerlerine uygun olarak, etik ve sosyal sorumluluk konularını da yönetir.

Data Market’teki kariyer fırsatları için İnsan Kaynakları sayfamızı ziyaret edebilir ve özgeçmişinizi gönderebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam