Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Intranet

Intranet, bir organizasyon veya şirket içinde bilgi paylaşımını sağlayan özel bir ağdır. Genellikle, bir intranet kullanıcılarına e-posta, şirket haberleri, belgeler, veritabanları ve diğer kurumsal kaynaklara erişim sağlar. Ayrıca, bazen çalışanlar arasında iletişim kurmayı ve işbirliği yapmayı kolaylaştıran araçlar ve uygulamalar içerir.

Intranet sistemleri genellikle internet teknolojileri (web sunucuları, web tarayıcıları, vb.) kullanılarak oluşturulur, ancak genellikle sadece belirli bir organizasyonun üyelerine veya belirli bir yerel ağ (LAN) üzerinden erişilebilir. Bu, bir intraneti genel internetten ayırır, çünkü bir intranete erişim genellikle şifre koruması veya diğer güvenlik önlemleri ile sınırlıdır.

Özellikle büyük ve dağıtık organizasyonlar için, bir intranet, bilgilerin ve kaynakların verimli bir şekilde yönetilmesi ve paylaşılması için çok önemli bir araç olabilir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam