Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

ITIL (Information Technology Infrastructure Library), bilgi teknolojileri hizmet yönetimi için bir çerçevedir. ITIL, IT hizmetleri için en iyi uygulamaları ve süreçleri tanımlar ve yöneticilere, işletmelerinin BT hizmetlerini nasıl planlayabilecekleri, uygulayabilecekleri ve yönetebilecekleri konusunda rehberlik eder.

ITIL, beş temeden oluşan bir çerçeve sunar. Bunlar, hizmet stratejisi, hizmet tasarımı, hizmet geçişi, hizmet işletimi ve sürekli hizmet iyileştirme konularını kapsar. ITIL, işletmelerin, BT hizmetleri sağlayarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olur. ITIL, hizmet süreçlerinin belirlenmesine, yönetilmesine, takip edilmesine ve iyileştirilmesine yardımcı olur. ITIL aynı zamanda, müşteri memnuniyetini artırmak, hizmet kalitesini iyileştirmek ve maliyetleri azaltmak gibi hedeflere ulaşmaya yardımcı olur.

ITIL, birçok farklı endüstride kullanılmaktadır ve BT hizmet yönetimi süreçlerinin standartlaştırılmasına ve geliştirilmesine yardımcı olur.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam