Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

LiDAR (Light Detection and Ranging), ışığın nesnelere yansıtılması ve bu ışığın sensör veya dedektör tarafından tekrar algılanması prensibi üzerine çalışan uzaktan algılama teknolojisidir. Genellikle, LiDAR bir lazer, bir dedektör ve bir ölçüm sistemi içerir. Bu sistem, lazer darbesinin nesnelere çarpıp geri dönmesi için gereken süreyi ölçer. Bu süre bilgisi, nesnenin uzaklığını belirlemek için kullanılır.

Son yıllarda, LiDAR teknolojisi Apple Inc. gibi şirketler tarafından tüketici elektroniği ürünlerine entegre edilmiştir. Örneğin, bazı iPhone ve iPad modelleri, artırılmış gerçeklik uygulamalarını desteklemek ve daha hızlı ve doğru oda taramaları yapabilmek için arka kameralarında LiDAR sensörüne sahiptir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam