Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Load Balancer

Load Balancer, gelen istekleri farklı sunuculara dağıtan bir ağ cihazı veya yazılımıdır. Ağa gelen yoğun trafikteki yükü dağıtmak ve hizmetleri yüksek oranda erişilebilir hale getirmek için kullanılır.

Load Balancer, web siteleri, uygulama sunucuları, veritabanları, DNS sunucuları ve diğer ağ kaynakları gibi birçok farklı hizmet türü için kullanılabilir. Load Balancer’ın temel amacı, yükü dağıtmak, hizmetlerin yüksek oranda erişilebilir olmasını sağlamak ve sistemlerin performansını artırmaktır.

Load Balancer’ın arkasındaki sunuculardan biri çökerse, trafik otomatik olarak diğer sunuculara yönlendirilir ve hizmetler kesintisiz bir şekilde devam eder. Load Balancer, yüksek oranda kullanılabilir, ölçeklenebilir ve güvenli bir sistem sağlamak için birçok gelişmiş özellik sunar.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam