Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Microsoft Customer Agreement (MCA), Microsoft’un müşterileri için sunduğu bir lisans anlaşması türüdür. Bu anlaşma, Microsoft ürünlerinin ve hizmetlerinin satın alınması ve kullanımıyla ilgili şartları ve koşulları belirler. MCA, eski lisans anlaşmalarını basitleştirmek ve modernize etmek amacıyla tasarlanmıştır ve bireysel müşterilerin, işletmelerin ve kurumsal kullanıcıların Microsoft ürünlerini ve hizmetlerini daha kolay ve şeffaf bir şekilde satın alıp kullanmalarını sağlamayı hedefler.

MCA, Microsoft’un bulut hizmetlerine, yazılımlarına ve destek hizmetlerine ilişkin tüm detayları kapsar. Bu anlaşma, müşterilere daha fazla esneklik sunarak, onların ihtiyaçlarına göre ölçeklenebilir çözümler almasını ve yönetmesini kolaylaştırır. Ayrıca, Microsoft ile yapılan tüm işlemleri tek bir anlaşma altında toplayarak işlemleri basitleştirir ve yönetim süreçlerini hızlandırır. MCA kapsamında, müşteriler Microsoft ürünleri için tek seferlik veya sürekli ödemeler yapabilir, aboneliklerini yönetebilir ve lisans haklarını gözden geçirebilirler. Bu anlaşma, müşterilerin Microsoft ürünlerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam