Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

MS-DOS (Microsoft Disk Operating System), Microsoft’un 1981 yılında geliştirdiği, kişisel bilgisayarların çalışmasını sağlamak için kullanılan bir işletim sistemidir. MS-DOS, kişisel bilgisayarların yaygınlaşması ve gelişmesinde büyük bir rol oynamıştır. IBM PC ve uyumlu bilgisayarlar için birinci seçenek işletim sistemiydi ve Windows 95 ve sonrası sürümlerine kadar kullanılmıştır.

MS-DOS, komut satırı arayüzüyle çalışır ve kullanıcıların komutlar yazarak bilgisayarın işlemesi için talimatlar vermesini gerektirir. MS-DOS, temel bilgisayar becerilerine sahip olan kullanıcılar için kolay bir şekilde kullanılabilir ve birçok uygulama ve program tarafından desteklenir. MS-DOS, Windows işletim sistemlerinin öncüsü olarak kabul edilir ve birçok bilgisayar kullanıcısı için nostaljik bir anıdır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam