Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

PCIe (Peripheral Component Interconnect Express), yüksek hızlı bir seri veri iletişim standardıdır. Bu standardın amacı, bilgisayar bileşenleri arasındaki veri transferini hızlandırmak ve verimliliği artırmaktır.

PCIe, PCI (Peripheral Component Interconnect) standardının yerini alarak daha yüksek veri transfer hızlarına izin vermek için tasarlanmıştır. PCI, 32 bitlik bir veri yolu üzerinden 133 MB/s veri transfer hızı sağlar, ancak PCIe’nin birinci nesli 250 MB/s veri transfer hızı sağlar. Günümüzde PCIe’nin en son sürümü, 32 GB/s’ye kadar veri transfer hızları sağlayabilir. PCIe, anakart üzerindeki bir yuva ve buna bağlı bir çeşitli bileşenleri destekler, örneğin ekran kartları, ağ kartları ve depolama aygıtları.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam