Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Pentest, kısaca “penetration testing” olarak bilinir ve bilgisayar sistemleri, ağlar, web uygulamaları veya diğer dijital ortamların güvenlik açıklarını belirlemek için gerçekleştirilen bir siber güvenlik testidir. Pentest, bir saldırganın bir sistem veya uygulama hedefine saldırmak için kullanabileceği zayıflıkları belirleme sürecini simüle eder.

Bu testler, bilgisayar korsanlarının kötü amaçlı amaçlarına karşı savunma amaçlı gerçekleştirilir. Pentest’in amacı, bir organizasyonun siber güvenlik savunma önlemlerini test etmek, hedef sistemlerin güvenlik açıklarını tespit etmek ve bu açıkları kapatmak için uygun önlemleri almak için raporlama yapmaktır. Pentest, bir organizasyonun bilgi varlıklarını korumak ve siber saldırılara karşı savunmalarını güçlendirmek için önemli bir adımdır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam