Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Public Cloud

Public cloud, internet üzerinden herkese açık olarak sunulan bir bulut bilişim hizmetidir. Bu hizmetler, kullanıcıların iş yüklerini ve verilerini fiziksel sunuculara yerleştirmelerine gerek kalmadan, bir hizmet sağlayıcının sunucularında çalıştırabilecekleri bir dizi kaynak ve hizmetler sunar. Public cloud, genellikle ölçeklenebilir, esnek ve uygun maliyetli bir seçenek olarak kabul edilir, çünkü kullanıcılar sadece kullandıkları kaynaklar için ödeme yaparlar.

Public cloud hizmetleri, kullanıcıların uygulama geliştirmeleri, depolama alanı kiralamaları, veritabanı işlemleri yapmaları, web siteleri barındırmaları, yapay zeka ve makine öğrenimi gibi işlemleri gerçekleştirmelerine olanak tanır. Bu hizmetler, kullanıcıların kendi yerel sunucularında barındırmak için gereken yatırım ve bakım masraflarından tasarruf etmelerine yardımcı olur. Ancak, public cloud hizmetleri güvenlik riskleri nedeniyle bazı şirketler için uygun olmayabilir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam