Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Regresyon

Regresyon, istatistiksel bir analiz tekniğidir ve değişkenler arasındaki ilişkiyi belirlemek için kullanılır. Bu teknik, bağımsız değişkenlerin bir veya daha fazla bağımlı değişken üzerindeki etkisini tahmin etmek için kullanılır.

Regresyon analizi, verilerdeki eğilimleri ve kalıpları tanımlamak için kullanılır. Bu analiz, bir bağımlı değişkenin, bağımsız değişkenler tarafından nasıl etkilendiğini incelemek için kullanılır. Regresyon analizi, değişkenler arasındaki ilişkiyi belirlemek ve bu ilişkiyi ifade etmek için bir matematiksel model oluşturmak için kullanılır.

Regresyon analizi, birçok alanda kullanılır. Örneğin, ekonomide, pazarlama ve finansta, bağımsız değişkenlerin bir bağımlı değişken üzerindeki etkilerini tahmin etmek için kullanılır. Ayrıca, regresyon analizi, bir işletmenin geçmiş performansına dayanarak gelecekteki performansını tahmin etmek için de kullanılabilir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam