Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Rootkit, bir bilgisayarın işletim sistemi üzerinde yetkisiz kontrol sağlamayı amaçlayan kötü amaçlı yazılımların bir türüdür. Rootkit’ler genellikle bir bilgisayarda derin seviye erişimi elde eder ve normal işletim sistemi ve güvenlik yazılımı fonksiyonlarını gizleyerek veya değiştirerek varlıklarını gizler.

Bir rootkit, bir bilgisayarın normal işlevlerini etkileyebilir ve saldırganın bir dizi eylem gerçekleştirmesine olanak sağlar. Bu eylemler arasında kullanıcıları izleme, kişisel bilgileri toplama, sistem kaynaklarını kullanma veya ek kötü amaçlı yazılımları yükleme yer alabilir.

Rootkit’lerin tespiti ve kaldırılması genellikle güncellenmiş güvenlik yazılımları ve profesyonel siber güvenlik hizmetleri gerektirir. Bunun yanı sıra, bilgisayar kullanıcıları ve sistem yöneticileri, düzenli güvenlik güncellemelerini uygulayarak ve şüpheli e-postalar, web siteleri veya yazılımlardan kaçınarak rootkit enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olabilir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam