Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

SDK (Software Development Kit), yazılım geliştirme için kullanılan bir dizi araç, kütüphane, belge ve örnek kodları içeren bir pakettir. Bir SDK, geliştiricilere belirli bir platformda (örneğin, bir işletim sistemi, bir yazılım uygulaması, bir oyun konsolu veya bir programlama dili) yazılım geliştirme işlemlerini kolaylaştırmak için gereken kaynakları ve araçları sunar. Geliştiriciler, SDK’yı kullanarak belirli bir platform veya teknoloji üzerinde uygulamalar, yazılımlar ve hizmetler oluşturabilirler.

SDK’lar, mobil uygulama geliştirme (iOS SDK, Android SDK), oyun geliştirme (Unity SDK, Unreal Engine SDK), bulut hizmetleri entegrasyonu (AWS SDK, Azure SDK), IoT (Internet of Things) geliştirme (IoT SDK’ları) gibi birçok farklı alanda kullanılır. Her SDK, belirli bir platform veya teknoloji üzerinde çalışmak için gereken araçları ve kaynakları sağlar ve geliştiricilere daha hızlı ve verimli bir şekilde uygulamalar oluşturmalarına yardımcı olur.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam