Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

SEO, “Search Engine Optimization” (Arama Motoru Optimizasyonu) kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. SEO, bir web sitesinin arama motorları tarafından daha kolay bulunmasını ve sıralamada üst sıralara çıkmasını sağlamak için yapılan teknik ve stratejik çalışmaların tümüdür.

SEO, arama motorları tarafından kullanılan algoritmaların anlaşılması ve web sitesinin bu algoritmaların gereksinimlerini karşılayacak şekilde optimize edilmesi ile ilgilidir. Arama motorları, web sitelerini çeşitli faktörlere göre sıralar. Bu faktörler, web sitesinin içeriği, yapısal özellikleri, mobil uyumluluğu, sayfa hızı, bağlantı profili gibi birçok faktörü içerir.

SEO, arama motorları tarafından sıralamada üst sıralarda yer almak için yapılan stratejik çalışmaları içerir. Bu çalışmalar arasında anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonu, sayfa başlığı ve meta açıklama optimizasyonu, bağlantı profili oluşturma ve teknik SEO gibi işlemler yer alır.

SEO, web sitesinin doğru bir şekilde optimize edilmesiyle, daha fazla organik trafik elde etmek, daha fazla ziyaretçi çekmek, marka bilinirliğini artırmak ve işletmenin dijital pazarlama stratejilerine daha fazla değer katmak için önemlidir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam