Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

TCP (Transmission Control Protocol) açık standart internet protokolüdür. İnternet üzerindeki birçok uygulama, TCP/IP protokol yığınının bir parçası olarak çalışır. TCP/IP, bir bilgisayarın internete bağlanabilmesi için kullanılan temel protokoldür.

TCP, verilerin güvenilir bir şekilde taşınmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, TCP, verilerin kaybolmadan, sırayla ve hatalı bir şekilde aktarılmasını sağlar. Verilerin güvenli bir şekilde taşınması, internet üzerinden iletilen özellikle önemli bilgilerin güvenliğini sağlar.

TCP, iletişim kurulduktan sonra verilerin taşınması için bir dizi yöntem ve kural belirler. İki cihaz arasında bir bağlantı kurulduğunda, her iki taraf da veri aktarımına hazırdır. Gönderen cihaz, verileri bir paket halinde alıcıya gönderir ve alıcı cihaz, doğru şekilde alınıp alınmadığını doğrular. Bu doğrulama işlemi, verilerin güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam