Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

TCPDump, ağ trafiğini izlemek, analiz etmek ve kaydetmek için kullanılan bir komut satırı aracıdır. Özellikle Unix tabanlı işletim sistemlerinde (Linux dahil) yaygın olarak kullanılır. TCPDump, ağ yöneticileri, sistem yöneticileri ve güvenlik profesyonelleri tarafından ağ sorunlarını teşhis etmek, güvenlik ihlallerini izlemek ve ağ trafiği analizi yapmak için kullanılır.

TCPDump, komut satırı aracı olduğu için genellikle terminal veya komut istemcisinden kullanılır. Kullanımı biraz teknik olabilir, ancak ağ yöneticileri ve güvenlik uzmanları için güçlü bir araçtır. Ayrıca, çoğu Unix tabanlı işletim sistemi ile uyumlu olduğundan, Linux gibi açık kaynaklı işletim sistemlerinde sıklıkla bulunur.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam