Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Tier Standartları

Data MarketDijital SözlükTier Standartları

Tier standartları, veri merkezi tasarımında ve sınıflandırmasında kullanılan bir ölçüttür. Tier standartları, veri merkezlerinin kesintisiz bir şekilde çalışması için gereken altyapı ve sistemlerin minimum gereksinimlerini tanımlamaktadır.

Tier standartları, dünya genelinde kabul görmüş bir standardizasyon sistemidir ve Uptime Institute tarafından belirlenir. Bu standartlar, veri merkezlerinin işlevselliğini, verimliliğini ve dayanıklılığını belirlemektedir. Tier standartları, veri merkezlerinin hizmet kalitesi, kesinti süresi, veri güvenliği ve enerji verimliliği gibi unsurlarını belirlemektedir.

Tier standartları, 4 seviyeden oluşur ve her bir seviye, bir önceki seviyeden daha yüksek bir sınıf sunar. Tier 1, en düşük seviye iken Tier 4, en yüksek seviyedir. Tier standartları, her bir seviyenin belirli özellikleri sağlaması gerektiğini belirler. Tier 1’de, sunucuların %99.671 zamanı çalışabilirken, Tier 4’te sunucuların %99.995 zamanı çalışabilir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam