Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

TOGAF, “Açık Grup Mimarlık Çerçevesi” (The Open Group Architecture Framework) kısaltmasıdır. TOGAF, işletmelerin, kuruluşların ve hükümetlerin bilişim sistemlerini ve iş süreçlerini daha etkili bir şekilde planlamalarını, tasarlamalarını ve yönetmelerini sağlamak amacıyla kullanılan bir kurumsal mimarlık çerçevesidir. Bu çerçeve, bir organizasyonun mevcut durumunu analiz ederek, hedeflenen durumu tasarlamasını ve bu hedeflere ulaşmak için gereken adımları belirlemesini destekler.

TOGAF, özellikle büyük ve karmaşık organizasyonlarda bilişim sistemleri ve iş süreçlerinin etkili bir şekilde yönetilmesine yardımcı olmak için yaygın olarak kullanılan bir standarttır. Birçok organizasyon, TOGAF’ı kendi mimarlık uygulamalarının temeli olarak benimsemekte ve TOGAF sertifikasyonlarına sahip profesyonelleri işe almaktadır. Bu, organizasyonların daha iyi bir işletme ve bilişim mimarisi oluşturmalarına yardımcı olur.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam