Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

UI, “User Interface” kelimelerinin kısaltmasıdır ve Türkçe’de “Kullanıcı Arayüzü” olarak adlandırılır. UI, bir uygulamanın veya web sitesinin kullanıcılar tarafından kullanılması sırasında karşılaşılan görsel ve işlevsel bileşenlerin bütünüdür.

UI, kullanıcının uygulama veya web sitesiyle etkileşim kurduğu herhangi bir arayüz öğesini içerebilir. Örneğin, butonlar, menüler, form alanları, yazı karakterleri, renkler, grafikler ve animasyonlar, bir UI’nin bileşenlerine örnek olarak verilebilir.

Bir UI’nin amacı, kullanıcının uygulama veya web sitesini daha kolay, daha verimli ve daha anlaşılır bir şekilde kullanabilmesini sağlamaktır. Bu nedenle, bir UI tasarımı, kullanılabilirliği artırmak, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve kullanıcının uygulama veya web sitesiyle etkileşimini daha keyifli hale getirmek için önemlidir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam