Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Underwriting

Underwriting, bir riski veya potansiyel riski değerlendirmek için yapılan bir işlem veya faaliyettir. Genellikle sigorta şirketleri veya finansal kuruluşlar tarafından kullanılır ve bir sigorta poliçesi veya bir kredi gibi bir finansal enstrümanı verirken, riski en aza indirgemek ve uygun bir fiyat belirlemek için kullanılır.

Örneğin, bir sigorta şirketi bir sigorta poliçesi verirken, riski değerlendirmek ve uygun bir fiyat belirlemek için bir dizi faktörü göz önünde bulundurur. Sigortalı kişinin yaşına, sağlık durumuna, mesleğine, sigortalı mülkün değerine, ödenecek primlere ve ödeme koşullarına bakarlar. Underwriting süreci, sigorta şirketlerinin belirli bir risk seviyesindeki müşterilere poliçeler sunmak için bir strateji belirlemelerine ve mali risklerini en aza indirmelerine yardımcı olur.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam