Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

UTM, İngilizce “Unified Threat Management” teriminin kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı “Birleşik Tehdit Yönetimi” olan UTM, bir ağ üzerindeki tüm güvenlik işlevlerini tek bir merkezi yönetim aracı ile kontrol edilebilir hale getirmek için kullanılan bir güvenlik sistemidir.

UTM sistemleri, geleneksel olarak farklı cihazlar üzerinde çalışan güvenlik uygulamalarının tümünü tek bir donanım veya sanal sunucu üzerinde birleştirir. Bu sistemler, sırasıyla ağ trafiği analizi, antivirüs, antispam, güvenlik duvarı, VPN (sanal özel ağ) ve içerik filtreleme gibi işlevleri yerine getirir. Böylece, ağ yöneticileri bu tek merkezi konsol aracılığıyla tüm güvenlik işlevlerini yönetebilirler. UTM sistemleri, kurumların güvenliği artırmak için kolayca kullanabilecekleri bir güvenlik yönetim çözümü sağlamaktadır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam