Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

VM (Virtual MachineSanal Makine), fiziksel bir bilgisayarın işletim sistemi, uygulama yazılımları ve verilerini bir sanallaştırma yazılımı yardımıyla sanal olarak taklit eden yazılım tabanlı bir bilgisayar sistemidir.

Sanal makine, fiziksel bir bilgisayarda bulunabilecek her şeyi sanal olarak sağlar ve her sanal makine, bağımsız bir işletim sistemi, uygulama yazılımı ve veri yükü barındırabilir. Sanal makinelerin kullanımı, fiziksel sunucuların kullanımına kıyasla daha az enerji tüketimine ve daha az donanım maliyetine neden olabilir. Sanal makineler, farklı işletim sistemleri veya uygulama yazılımı versiyonları için test ve geliştirme, yazılım dağıtımı ve yedekleme gibi amaçlar için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam