Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

VoIP, sesli iletişimin internet üzerinden iletimi için kullanılan bir teknolojidir. VoIP, “Voice over Internet Protocol” yani “İnternet Protokolü Üzerinden Ses” anlamına gelir.

Tradicional telefon hatları yerine, VoIP, ses sinyallerini dijital veriye dönüştürür ve bu veriyi internet üzerinden gönderir. Bu teknoloji, genellikle düşük maliyetli veya ücretsiz telefon görüşmeleri yapmak için kullanılır, çünkü internet üzerinden veri göndermek genellikle geleneksel telefon hizmetlerinden daha ucuzdur.

VoIP, hem bireysel hem de işletme kullanıcıları için popülerdir. Bireysel kullanıcılar genellikle Skype, Google Voice gibi hizmetler aracılığıyla VoIP kullanırken, işletmeler genellikle özel VoIP sistemleri kullanırlar.

Ancak VoIP’in bazı dezavantajları da bulunmaktadır. Örneğin, internet bağlantısının kesilmesi durumunda VoIP hizmeti de kullanılamaz hale gelir. Ayrıca, bazı VoIP hizmetleri acil çağrıları desteklemeyebilir. Bu yüzden VoIP hizmetleri, genellikle geleneksel telefon hizmetleriyle birlikte kullanılır.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam