Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Webinar, “web” ve “seminar” kelimelerinin birleşiminden oluşan bir terimdir ve birçok kişiye aynı anda internet üzerinden canlı bir sunum, eğitim veya toplantı yapmak için kullanılan bir araçtır.

Webinarlar, internet üzerinden gerçekleştirilir ve katılımcılar, herhangi bir cihazdan, herhangi bir yerden sunuma katılabilirler. Webinarlar, uzaktan çalışma, eğitim veya diğer topluluklarla etkileşim kurmak için popüler bir araçtır.

Webinarlarda sunum yapmak için, bir web kamerası, mikrofon, internet bağlantısı ve bir webinar platformuna ihtiyaç vardır. Webinar platformları, katılımcıların kayıt olmalarına ve sunuma katılmalarına olanak sağlar. Ayrıca, sunucular, soru-cevap oturumları, anketler ve diğer etkileşimli özellikler de sunabilirler.

Webinarlar, şirketler, eğitim kurumları, sağlık kuruluşları ve diğer birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Webinarlar, yüz yüze toplantılar yerine daha uygun bir seçenek olabilir ve katılımcıların, bir araya gelmek için seyahat etmelerine gerek kalmadan, uzaktan bağlanmalarına olanak tanır.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam