Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Yetki Matrisi

Yetki matrisi, bir organizasyonda çalışan kullanıcılara, sistem ve uygulamalarda erişebilecekleri kaynaklar hakkında tanımlanan haklar ve izinlerin yönetildiği bir kontrol mekanizmasıdır. Yetki matrisi, genellikle bilgi güvenliği yönetimi ve iç kontrol faaliyetleri kapsamında kullanılır.

Yetki matrisi oluşturulurken, kullanıcıların sahip olduğu görev ve sorumluluklar, sistemlerdeki kullanıcı rolleri, kaynaklara erişim seviyeleri, kullanıcıların veri değiştirme yetkileri, yönetim hakları ve diğer ilgili faktörler dikkate alınır. Bu bilgiler, bir tablo veya matris şeklinde düzenlenerek kolaylıkla yönetilebilir hale getirilir. Bu şekilde, organizasyonda kullanıcılar arasında erişim hakkı ihlallerinin önlenmesi ve güvenliğin sağlanması amaçlanır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam