Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

AP Automation

AP Automation, işletmelerin satın alma faturalarının işlenmesi sürecinde insan müdahalesini minimize etmek veya ortadan kaldırmak için otomatik çözümler kullanarak maliyetleri düşürmeyi amaçlayan bir süreçtir. AP, “Accounts Payable” kelimelerinin baş harflerinin kısaltmasıdır ve tedarikçilerin fatura gönderdiği ve ödeme alındığı departmanı ifade eder.

AP Automation, işletmelerin satın alma faturalarını dijitalleştirmelerine ve elektronik ortamda işleme koymalarına olanak tanır. Bu sayede, faturaların elle girilmesi, doğrulanması ve takip edilmesi gereken süreçler otomatik hale getirilir. Bu otomasyon, hataları azaltır, maliyetleri düşürür ve iş süreçlerini hızlandırır. AP Automation çözümleri genellikle OCR (Optik Karakter Okuma) teknolojisi kullanarak fatura verilerini otomatik olarak tanımlayabilen ve ERP (Enterprise Resource Planning) veya Muhasebe yazılımıyla entegre edilebilen bir yazılım içerir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam