Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Azure Synapse Analytics

Data MarketDijital SözlükAzure Synapse Analytics

Azure Synapse Analytics, büyük veri projeleri için tasarlanmış, işlem gücü, analitik ve veri entegrasyonu özelliklerinin hepsini bir arada sunan bir veri analizi hizmetidir. Synapse Analytics, verilerin toplanması, depolanması, işlenmesi ve analiz edilmesi için bir dizi araç sunar.

Azure Synapse Analytics, büyük veri çözümleri geliştirmek için SQL veritabanı, veri ambarı ve büyük veri analitiği araçlarından oluşan bir dizi bileşeni bir araya getirir. Veri ambarı, verilerin yüklenmesi ve depolanması için tasarlanmıştır. SQL veritabanı, verilere sorgu yapmak ve verileri işlemek için tasarlanmıştır. Büyük veri analitiği araçları, büyük veri kümesi üzerinde analiz yapmak ve veri işleme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılır.

Azure Synapse Analytics, veri yönetimi, veri entegrasyonu, işlem gücü ve büyük veri analitiği özelliklerini tek bir platformda birleştirerek veri analizi sürecini basitleştirir ve hızlandırır.

Arama yapmak için yazmaya başlayın.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam