Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

SQL (Structured Query Language), veritabanı yönetim sistemlerinde kullanılan bir programlama dilidir. SQL, veritabanına veri eklemek, veri çekmek, veri güncellemek ve silmek gibi işlemleri yapmak için kullanılır.

SQL, birçok farklı veritabanı yönetim sistemi tarafından desteklenmektedir. Bunlar arasında Microsoft SQL Server, MySQL, Oracle Database, PostgreSQL, SQLite gibi popüler veritabanları bulunmaktadır.

SQL, verilerin organize edilmesine, depolanmasına ve yönetilmesine yardımcı olur. Veritabanları, birçok farklı uygulama tarafından kullanılabilecek şekilde tasarlanır. SQL, uygulamaların veritabanındaki verilerle iletişim kurabilmesine olanak tanır ve bu sayede verilerin yönetimi ve işlenmesi daha kolay hale gelir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam