Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

PostgreSQL

PostgreSQL, açık kaynaklı bir ilişkisel veritabanı yönetim sistemidir. İlk olarak 1986 yılında Kaliforniya Üniversitesi’nde başlatılmıştır ve o zamandan beri birçok geliştirici tarafından geliştirilmiştir. PostgreSQL, tümüyle SQL standartlarını desteklemesi, ilişkisel modelde veri depolaması, yüksek güvenlik, performans ve genişletilebilirlik özellikleriyle tanınır.

PostgreSQL, veritabanı yönetimi için kullanılan birçok özellik ve araç sağlar. Bunlar arasında ACID uyumlu işlemler, çoklu sürümleme, yedekleme, yeniden deneme, sorgu optimizasyonu ve işlevsel programlama bulunur. PostgreSQL, özgür yazılım lisansı altında dağıtıldığı için, kullanıcılar istedikleri şekilde değiştirip dağıtabilirler.

PostgreSQL, birçok büyük ölçekli kuruluş tarafından tercih edilmektedir. PostgreSQL, özellikle büyük ve karmaşık veritabanlarının yönetimi için çok uygun bir seçenektir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam