Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

DALL-E (Dali + WALL-E), OpenAI tarafından geliştirilen bir yapay zeka modelidir. GPT-3’ten daha büyük bir model olan DALL-E, metin girdilerine göre resimler oluşturabilir. Bu model, rastgele metin girdilerini, doğrudan metin tanımlarını veya el çizimi taslaklarını yorumlayarak gerçekçi görüntüler oluşturabilir. Örneğin, bir kullanıcı “kırmızı bir kedi taşıyan bir araba” gibi bir ifade girdiğinde, DALL-E bu ifadeyi yorumlayarak, gerçekçi bir görüntü oluşturur.

DALL-E, doğal dil işleme ve görüntü işleme tekniklerini birleştirerek, bilgisayarın insan benzeri yaratıcılık ve hayal gücüne sahip olmasını sağlar. Bu teknoloji, gelecekte, moda tasarımcılarından mühendislere kadar birçok alanda kullanılabilir. Örneğin, moda endüstrisinde, bir tasarımcı, bir kumaşın dokusunu, rengini ve desenini yazarak veya çizerek, DALL-E’nin oluşturduğu resimlere benzer bir görüntüyü oluşturabilir. Bu teknoloji, ayrıca, ürün tasarımı, mimari, sanat ve grafik tasarımı gibi birçok alanda da kullanılabilir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam