Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Data Scientist

Data Scientist (veri bilimcisi), büyük veri kütleleri içindeki değerli bilgileri keşfetmek, yorumlamak ve bunları işletmelerin karar almasında kullanmak için kullanılan analiz uzmanlarıdır. Data Scientist, matematiksel ve istatistiksel modelleme teknikleri ile verileri analiz eder ve bu analizlerle ilgili çıktıları yorumlar.

Data Scientist, büyük veri setlerinin toplanması, depolanması, analiz edilmesi ve yorumlanmasına yardımcı olur. Yapay zeka, makine öğrenimi ve büyük veri teknolojilerinin kullanımı konusunda uzmanlaşmıştır ve bu teknolojileri verileri analiz etmek ve yorumlamak için kullanır. Data Scientist, verileri analiz ederek işletmelerin karar verme sürecini yönlendirmeye yardımcı olur ve şirketlerin verimliliğini artırmalarına, yeni pazarlama stratejileri geliştirmelerine ve müşteri memnuniyetini artırmalarına yardımcı olur.

Data Scientist, birçok farklı endüstride iş imkanı bulabilmektedir ve şirketlerin iş süreçlerini iyileştirmek ve rekabet avantajı kazanmak için büyük bir önem taşımaktadır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam