Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Docker Compose

Docker Compose, Docker tarafından sağlanan bir araçtır ve birden fazla Docker konteynerını bir arada koordine etmek için kullanılır. Docker Compose, bir Docker projesinde bulunan farklı servisleri tek bir komutla çalıştırabilmenizi sağlar. Örneğin, bir web uygulaması için gereken veritabanı sunucusu ve web sunucusu gibi farklı servislerin bir arada koordine edilerek çalışması gerekmektedir. Docker Compose, bu farklı servislerin bir arada koordine edilmesini sağlar ve Docker Compose dosyasında belirtilen yapılandırmaya göre farklı servislerin nasıl başlatılacağı, hangi portların açılacağı, hangi bağımlılıkların yükleneceği gibi konfigürasyon ayarlarını yönetir. Bu şekilde Docker Compose ile, birden fazla Docker konteynerını tek bir komutla yönetmek ve koordine etmek mümkün hale gelir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam