Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Docker, yazılım uygulamalarının geliştirilmesi, dağıtımı ve çalıştırılması için kullanılan açık kaynak kodlu bir konteyner platformudur. Bu platform, uygulamaların çeşitli ortamlarda tutarlı bir şekilde çalıştırılmasını sağlar.

Docker, uygulama geliştiricilerinin yazılım uygulamalarını geliştirmek, test etmek ve dağıtmak için bir dizi araç ve hizmet sağlar. Bu araçlar, uygulamaları oluşturmak için kullanılan kodu paketlemek ve bir konteynere yerleştirmek için kullanılır. Konteyner, uygulamanın tüm bağımlılıklarını içeren bir sanal ortamdır ve uygulamayı farklı bir ortama taşımak için kullanılabilir.

Docker ayrıca, kullanıcıların uygulamaları çalıştırmak için gereken kaynakları optimize etmelerine ve uygulamaları ölçeklendirmelerine olanak tanır. Bu, uygulamaların daha hızlı ve daha verimli çalışmasını sağlar. Docker’ın popülaritesi, uygulama geliştirme ve dağıtımı süreçlerini daha hızlı, güvenli ve esnek hale getirdiği için hızla artmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam