Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Exchange Server

Exchange Server, Microsoft tarafından geliştirilen bir e-posta sunucusu yazılımıdır. Exchange Server, e-posta, takvimler, kişiler ve görevleri yönetmek için kullanılabilir ve ayrıca işbirliği ve paylaşım için özellikler sunar. Exchange Server, bir kuruluşun içindeki kullanıcılar arasında e-posta gönderme ve alma işlemlerinin yanı sıra, farklı kuruluşlardaki kullanıcılarla da e-posta iletişimi yapılmasına olanak tanır.

Exchange Server, Microsoft Office 365 bulut tabanlı hizmetiyle birlikte kullanılabileceği gibi, kuruluşların kendi veri merkezlerinde barındırılan bir sunucu olarak da kullanılabilir. Exchange Server, kullanıcıların e-postalarını, takvimlerini ve kişilerini erişim için IMAP, POP3, ActiveSync gibi standart protokollerle sağlayabilir ve Outlook gibi Microsoft’un e-posta istemcileri tarafından da kullanılabilir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam