Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Genel Bulut

Genel Bulut (Public Cloud), genellikle İnternet üzerinden erişilebilen bir bulut bilişim modelidir ve birden fazla müşteri tarafından paylaşılır. Genel bulut, tüm kullanıcıların aynı kaynak havuzunu paylaştığı, ölçeklendirme, yönetim ve işletme için sağlayıcı tarafından sorumluluk alındığı bir modeldir.

Genel bulut hizmetleri, işletmelerin ihtiyaçlarına göre farklı kaynaklar ve hizmetler sunar. İşletmeler, genel bulutu kullanarak depolama, hesaplama, ağ, veritabanı, analitik, yapay zeka ve daha pek çok hizmetten yararlanabilirler. Genel bulut hizmetleri, önceden yapılandırılmış sanal makine görüntüleri, veritabanı hizmetleri, web uygulama sunucusu hizmetleri, depolama hizmetleri ve daha pek çok kaynak sağlar.

Genel bulut hizmetleri, bir işletmenin kendi sunucusunu veya veri merkezini yönetmek yerine bulut sağlayıcısına kaynak sağlayarak işletmelerin iş yüklerini buluta taşımalarına olanak tanır. İşletmeler, ölçeklenebilirliği, yüksek kullanılabilirliği ve esnekliği artırmak için genel bulut hizmetlerini kullanabilirler. Bunun yanı sıra, genel bulut hizmetleri, işletmelerin BT bütçelerini optimize etmelerine, donanım ve yazılım yatırımlarını azaltmalarına ve personel maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olabilir.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam