Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Hiper Yakınsama Altyapısı

Data MarketDijital SözlükHiper Yakınsama Altyapısı

Hiper Yakınsama Altyapısı (Hyperconverged InfrastructureHCI), ağ, depolama ve işlem kapasitesinin tek bir sistemde birleştirildiği bir bilgi teknolojisi (BT) altyapısıdır. HCI, birleşik bir yapı olarak sunulur ve bir veri merkezindeki tüm kaynakların yönetimini ve işlevselliğini basitleştirir. HCI çözümleri, sanallaştırma teknolojileri ve yazılımlarının birleştirilmesiyle elde edilir. Bu teknolojiler, fiziksel sunucuların yerini alır ve uygulamaların ihtiyaç duyduğu kaynakları hızlı bir şekilde sağlar.

HCI, daha önce ayrı ayrı yönetilen ve fiziksel olarak ayrı tutulan sunucular, depolama aygıtları ve ağ bileşenleri arasındaki geleneksel ayrıntılı yapıyı ortadan kaldırır. Bunun yerine, bir HCI sistemi, tüm bileşenleri birleştirir ve yalnızca bir arayüz üzerinden yönetilebilir hale getirir. Bu, yönetim karmaşıklığını azaltır, yedekleme ve kurtarma süreçlerini basitleştirir ve veri merkezi altyapısının ölçeklenebilirliğini artırır.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam