Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

IDE (Integrated Development Environment), yani Entegre Geliştirme Ortamı, yazılım geliştirme işiyle uğraşanların kullandığı bir yazılım türüdür. IDE, geliştiricilere birçok aracı tek bir yerde sunarak kodlama, test etme ve hata ayıklama süreçlerini daha kolay ve verimli hale getirir.

Bir IDE’nin temel özellikleri arasında kod düzenleme, otomatik tamamlama, hata ayıklama, kod kalitesi kontrolü, derleme ve kod yayınlama yer alır. IDE’ler, genellikle belirli bir programlama dili veya geliştirme ortamı için özel olarak tasarlanmıştır ve geliştiricilerin iş akışına uygun olarak özelleştirilebilirler. Bazı örnek IDE’ler arasında Visual Studio, Eclipse, IntelliJ IDEA, Xcode ve Android Studio bulunur.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam