Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

JSON (JavaScript Object Notation) bir veri formatıdır. JavaScript dilindeki nesne yapısından esinlenerek oluşturulmuştur ve günümüzde birçok programlama dili tarafından desteklenmektedir.

JSON, verileri birbirinden bağımsız olan sistemler arasında kolayca paylaşmak için kullanılan bir veri formatıdır. JSON, verileri anahtar-değer çiftleri (key-value pairs) şeklinde tutar. Anahtarlar, verileri daha kolay bir şekilde okunabilir ve erişilebilir hale getirir.

Özellikle web uygulamalarında çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Web uygulamalarında JSON formatındaki veriler, web servisleri veya AJAX teknolojisi gibi teknolojiler aracılığıyla sunucu ve istemci arasında kolayca değiş tokuş edilebilir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam