Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

MongoDB, açık kaynaklı bir NoSQL veritabanı yönetim sistemidir. Verilerin belge olarak saklandığı bir yapıya sahiptir. MongoDB, hızlı ve ölçeklenebilir bir veri yönetim sistemidir ve aynı zamanda yüksek kullanılabilirlik sağlar. Esnek veri modeli sayesinde, yapısal olmayan ve farklı veri tipleri kolaylıkla depolanabilir.

MongoDB verilerinin büyük bir kısmı bellekte tutulduğu için, yüksek performans sunar ve verilere hızlı erişim sağlar. Birden fazla programlama dilinde kullanılabilen bir dizi API’ye sahiptir ve çeşitli veri işleme senaryolarında kullanılabilir. Özellikle, büyük ölçekli web uygulamaları, IoT ve Big Data uygulamaları gibi veri yoğun uygulamalarda MongoDB tercih edilir. MongoDB çeşitli analiz araçları ve veri görselleştirme araçlarıyla birlikte kullanılarak veri analizi için de kullanılabilir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam