Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

PaaS, Platform as a Service anlamına gelir ve bulut bilişim hizmetleri üçlüsünde (IaaS, PaaS, SaaS) bir seçenek olarak yer alır. PaaS, uygulama geliştirme sürecini hızlandıran bir bulut hizmeti olarak tanımlanır. Bu hizmet, geliştiricilere bir platform sağlar, böylece uygulamaları geliştirirken altta yatan altyapı hakkında endişelenmelerine gerek kalmaz.

PaaS hizmetleri, uygulama geliştiricilerinin kodlama ve test etme aşamalarını hızlandırmak için sunucu, depolama, ağ ve diğer temel bileşenleri otomatikleştirir. Bu hizmetler genellikle ölçeklenebilir ve esnek bir mimariye sahiptir, bu nedenle işletmeler hızla büyüdükçe veya daraldıkça ihtiyaçlarına uyum sağlayabilirler. PaaS, genellikle uygulama geliştiricileri için bir veritabanı, uygulama sunucusu, web sunucusu, iş akışı motoru, test ve dağıtım araçları gibi çeşitli araçlar sağlar.

PaaS, özellikle yazılım geliştirme ve test iş akışlarının hızlı bir şekilde devreye alınması gereken durumlarda idealdir. Bu hizmetler, uygulama geliştiricilerinin işletmelerin önceden sahip olduğu altyapıya sahip olmadan uygulamalarını hızla geliştirmelerine olanak tanır. PaaS hizmetleri, uygulama geliştiricilerinin uygulamalarını hızlı bir şekilde dağıtmalarını ve ölçeklendirmelerini sağlar.

Start typing to see you are looking for.
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam