Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

SPSS (Statistical Package for the Social Sciences), IBM tarafından geliştirilen bir veri analizi yazılımıdır. SPSS, özellikle sosyal bilimler alanında sıklıkla kullanılan bir istatistik yazılımıdır ve çeşitli veri analizi yöntemlerini içerir.

SPSS, kullanıcıların büyük veri setlerini analiz etmelerine, veri setlerini görselleştirmelerine ve sonuçları raporlamalarına olanak tanır. SPSS, çoklu değişkenli analiz, korelasyon analizi, regresyon analizi, faktör analizi ve daha pek çok istatistiksel yöntemi destekler. Ayrıca, SPSS, kullanıcılara veri setlerini ön işlemek, temizlemek ve düzenlemek için bir dizi araç da sunar.

SPSS, birçok farklı alanda kullanılabilir, örneğin akademik araştırmalar, pazar araştırmaları, sağlık araştırmaları ve daha pek çok alanda. SPSS’in açık kaynaklı bir versiyonu olan PSPP de mevcuttur. SPSS, veri analizi ve istatistik alanında önemli bir yazılımdır ve birçok farklı araştırma projesinde kullanılır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam