Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

SQL Injection

SQL Injection, bir web uygulamasına yapılan saldırı türüdür. Bu tür saldırılar, bir web uygulamasının SQL veritabanına gönderilen sorgularda güvenlik açıkları bulunması nedeniyle gerçekleştirilir.

SQL Injection saldırısı, bir saldırganın, uygulamanın veritabanına bir dizi zararlı SQL kodu enjekte etmesiyle gerçekleşir. Bu kodlar, uygulamanın veritabanıyla etkileşim kurmasına izin verir ve saldırganın veritabanındaki verileri okumasına, silmesine veya değiştirmesine olanak tanır.

SQL Injection saldırıları, web uygulamalarının kullanıcı girişi veya form verileri gibi dinamik verileri işlediği yerlerde meydana gelir. Saldırıları önlemek için, web uygulamalarının giriş verilerini doğru bir şekilde filtrelemesi ve doğrulaması gerekir.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam