Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Sürekli Veri Koruma

Data MarketDijital SözlükSürekli Veri Koruma

Sürekli veri koruma (Continuous Data Protection – CDP), bir bilgisayar sisteminin her anki durumunu yedekleyerek, kullanıcılara veri kaybı yaşamadan geri dönme imkanı sunan bir yedekleme yöntemidir.

Geleneksel yedekleme yöntemleri, belirli aralıklarla yedek alırlar ve bu yedeklerin geri yüklenmesi gerektiğinde, yedekleme işleminin yapıldığı andaki duruma geri dönmek için kullanılırlar. CDP ise sürekli olarak bir sistemin durumunu yedekleyerek, veri kaybı riskini minimize etmektedir. Bu sayede, bir sistemdeki bir hatadan kaynaklanan veri kaybı veya bir felaket durumunda, en son yedekleme işlemine geri dönülmek zorunda kalınmaz.

CDP genellikle, bir ağ üzerindeki tüm sistemleri kapsayan bir sistem yedekleme yazılımı tarafından sağlanır. Bu yazılım, bir sistemin durumunu sürekli olarak kaydederek, geri dönüş işlemlerini hızlandırır ve kullanıcıların veri kaybı yaşamadan işlemlerine devam etmelerini sağlar.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam