Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Trackpad

Trackpad, bilgisayar ve dizüstü bilgisayarların giriş cihazlarından biridir. Ayrıca dokunmatik ped veya iz sürücü olarak da bilinir. Trackpad, kullanıcıların bir bilgisayarın ekranını ve işletim sistemini kontrol etmek için kullanabileceği dokunmatik bir yüzeydir. Trackpad, özellikle dizüstü bilgisayarlar ve bazı masaüstü klavyeler üzerinde yaygın olarak bulunur.

Trackpad’ler, klavye ve fare gibi geleneksel bilgisayar giriş cihazlarının yerini alabilir veya tamamlayabilir. Özellikle taşınabilir bilgisayarlarda ve tabletlerde yaygın olarak kullanılırlar ve kullanıcıların cihazları üzerinde doğrudan etkileşimde bulunmalarına olanak tanır. macOS ve Windows gibi işletim sistemleri, trackpad’leri destekler ve farklı hareketler ve jestlerle daha verimli bir deneyim sunar.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam