Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Azure CLI

Azure CLI, Microsoft Azure bulut platformundaki hizmetleri yönetmek için kullanılan açık kaynaklı bir komut satırı arayüzüdür. Bu arayüz, kullanıcılara Azure kaynaklarını (resource) oluşturma, yapılandırma, yönetme ve izleme işlemleri yapma imkanı verir. Azure CLI, Windows, MacOS ve Linux gibi birçok işletim sistemi üzerinde çalışır.

Azure CLI, kullanıcılara Azure kaynaklarını yönetmek için komutlar ve argümanlar (arguments) sağlar. Bu komutlar, Azure hizmetleri için tüm işlemleri gerçekleştirebilir. Azure CLI, kullanıcılara birçok farklı hizmeti yönetme imkanı verir. Bu hizmetler arasında sanal makineler, depolama hesapları, ağ hizmetleri, veritabanları ve diğer Azure hizmetleri yer alır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam