Dijital Sözlük
0212 337 0707
İnsan Kaynakları

Kubernetes

Kubernetes (k8s), açık kaynaklı bir konteyner orkestrasyon sistemidir. Konteynerlerin yönetimini kolaylaştırarak uygulama dağıtımını ve yönetimini otomatikleştirir. Kubernetes, bir veya daha fazla bilgisayar düğümündeki uygulama konteynerlerini ölçeklendirmeyi, yeniden oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, birden fazla kullanıcı arasında kaynak kullanımını ve erişimi yönetir.

Kubernetes, birçok farklı bulut sağlayıcısında (Amazon Web Services, Microsoft Azure, Google Cloud Platform vb.) ve yerel olarak (bare-metal) çalışabilen bir platformdur. İsteğe bağlı özelliklerle esnek bir yapıya sahiptir ve Docker gibi popüler konteyner teknolojileriyle de uyumludur. Kubernetes, büyük ölçekli uygulamaların dağıtımı, ölçeklendirilmesi ve yönetimi için önemli bir araçtır.

Bizimle İletişime Geçin

Teknoloji sorunları hakkında endişelenmeyi bırakın. Sadece işinize odaklanın. İhtiyacınız olan teknolojiyi sizin için belirleyip, yönetelim.

"*" gerekli alanları gösterir

Ad- Soyad*
Pazarlama Faaliyetleri Onayı
Bu alan doğrulama amaçlıdır ve değişiklik yapılmadan bırakılmalıdır.
Ne aramak istiyorsunuz?
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, ölçmek ve ziyaret tercihlerinizi hatırlamak için çerezler kullanmaktayız. Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.
Tamam